Książka "Dalej od Buenos"

O książce okiem autora: 

Mam głębokie przekonanie, że każdy z nas ma w życiu do odegrania pewną rolę. Swego rodzaju misję. Powołanie. Najczęściej jest to ściśle związane z naszymi pasjami. Czymś, co sprawia, że chce nam się żyć. Gdy po kilku wyprawach zacząłem pisać artykuły do gazet, zacząłem otrzymywać spontaniczne wiadomości od Czytelników. Że zostali zainspirowani do spełniania swych własnych Marzeń. Tych przez wielkie "M". Że podczas lektury w autobusie śmiali się na głos. Że ugryźli kawałek innej rzeczywistości. Uznałem, że może to jest właśnie "to". Właśnie ta misja. Ta pasja. I spróbowałem napisać coś większego. Spiąć klamrą pewną epokę w mym podróżniczym życiu. Za taką uznałem swoją pierwszą wyprawę w dalekie strony. Tak też powstała książka, która od miesiąca znajduje się w sprzedaży. "Dalej od Buenos" wydana nakładem wyd. Bernardinum, z serii "Poznaj Świat" Wojciecha Cejrowskiego ma w mym zamierzeniu inspirować. Budzić uśmiech na twarzy. Poprawiać humor. Przenosić oczami wyobraźni w miejsca odległe. Egzotyczne. Jeśli tak się stanie, uznam, że misja, którą obrałem, ma sens. Tylko tyle. I aż tyle. "Dalej od Buenos". Zapraszam do środka.

Wojciech Cejrowski o "Dalej od Buenos":

O czym jest ta książka?

Przenocujemy pod skalną ścianą, zmokniemy, będziemy pływać pośród jaskiń, poobserwujemy cielący się lodowiec, zdobędziemy wulkan, posiedzimy w oazie, odbędziemy liczne trekkingi, pooddychamy oceaniczną bryzą, przetrwamy indiański karnawał, kupimy dynamit i doznamy wielu innych wrażeń!

Będzie sporo o cenach, o obyczajach na argentyńskich campingach, o tym, jak jeździć autobusem po Buenos, aby nie zginąć. Słowem, część z Państwa może tę książkę potraktować jako przewodnik dla wędrujących z plecakiem i namiotem, część zaś - jako wesołą komedyjkę spisaną z wędrówki przez Amerykę Łacińską.

Przeczytaj fragment książki

Recenzje

arrow  POWRÓT DO PUBLIKACJI