Pokazy, wystąpienia, stand-up'y

pokazy

Pokazy z wypraw to swego rodzaju przedstawienie. Najczęściej w formie dynamicznego stand-up'u. Jak to wygląda? Bardzo prosto. Facet z mikrofonem próbuje sprawić, aby przez półtorej godziny gadania, przeplatanego muzyką, filmami i zdjęciami nikomu ze zgromadzonych na sali ani przez chwilę się nie nudziło. Zwykle po jednym stand-upie długo odpoczywam... No i mam zdarte gardło. :) Chyba jednak warto. Wierzę, że dobrze poprowadzny podróżniczy stand-up to naprawdę doskonała zabawa na zakończenie dnia. I ze wszystkich sił staram się, aby taką też była.


Podczas spotkań, przy starannie dobranej muzyce, opowiem Państwu o przygodach, jakie miałem
okazję przeżyć podczas wypraw w odległe zakątki globu. Wszystko na tle kilkuset zdjęć. Są filmy, czasem animacje. Są też i chwile napięcia. A jak! Przede wszystkim jednak jest czas na śmiech oraz swobodną dyskusję. Wspólnie porozmawiamy z dziewczynką z indiańskiego plemienia
Yekuana. Posłuchamy śpiewu ptaków wenezuelskiej dżungli. Pośmiejemy się ze spontaniczności pewnego sprzedawcy sznurówek... Poczujemy, zobaczymy, usłyszymy. I wcale nie musimy jechać aż tam, hen-hen. Choć mam nadzieję, że po takim spotkaniu faktycznie pojedziemy... 

Ze swoimi występami Stefan Czerniecki był już zapraszany m.in. na: największy w kraju Festiwal Podróżniczy Kolosy oraz prestiżowy Festiwal Górski Wondół Challenge. Gościł też na Międzynarodowych Targach Podróży w Poznaniu i w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Zapraszamy do współpracy domy kultury, biblioteki i inne instytucje, którą widzą sens w popularyzacji idei egzotycznych podróży eksploracyjnych.

 
 
 
Najbliższe spotkanie:


Harmonogram

Opinie widzów

Zdjęcia

Zapis papuaskiego stand-up'u w warszawskim Klubie Hybrydy

Fragment show Czernieckiego (nagrany w Lublinie oraz w Zamościu przez protestancką wspólnotę Twój Ruch)